Gladiatus:Świat Gladiatorów

To forum poświęcone grze GLADIATUS.Rejesrujcie sie i piszcie


#1 2010-11-22 20:41:57

 Kamo44

Administrator

Punktów :   

POSTAĆ na Handlarza

Witam!

W tym temacie pragnę przedstawić poradnik jak krok po kroku zostać handlarzem i czerpać z tego spore zyski.
Podstawową sprawą jest rejestracja. Najlepiej założyć 2 konta na najstarszych serverach, np. na 3 i 4. Co do stożenia 2 kont:
1) oba muszą być hadlarzami,
2) oba konta muszą się sprawnie rozwijać,
3) przynajmniej jedno z nich musi się załapać do jakieś lepszej gildii.
Przy założeniu, że spełniliśmy wyżej wymienione warunki zaczynamy handel. Pierwszy dzień jest najtrudniejszy. Początkowo mamy 50 złota. Lecz to nie problem. Robimy następujące rzeczy:
1) tawerna-> i misja z rozmową (jeśli nie ma bierzemy 1 lepszą, akceptujemy, a następnie anulujemy ) )
2) ustawiamy stajnie na MAX. 7 godzin.
Gdy mamy już pieniądze kupujemy u handlarza tanie jedzenie, tj. ryba, jabłko, banany, chleb, kromka chleba. Następnie wchodzimy na rynek klikamy cena i wyskakują nam najtańsze rzeczy znajdujące się na rynku. szukamy wśród nich jedzenia. Są one wystawiane partiami, czyli wszystkie tanie jedzenie jest wystawiane np. po 50 złota. Po znalezieniu wystawiamy nasze jedzenie troszkę taniej (w jedzeniu proponuje wystawiać o 1 sztukę złota tanie). Następnie czekamy na paczki z pieniążkami. Gdy już dotrą odbieramy je i dokupujemy resztę jedzenia. Gdy już mamy około 500 złota możemy zaczynać bawić się w domu aukcyjnym. Zaczynamy licytować itemy 1. lv. początkowo wszystkie oprócz amuletów i pierścieni. Polecam dwie metody licytowania:
1) na czasach krótkim i bardzo krótkim,
2) po godzinie 22+ niezależnie od czasu.
Gdy wygramy aukcje idziemy znów na rynek i wystawiamy wylicytowane przedmioty. Żeby itemki schodziły w wyszukiwaniu wpisujemy nazwę przedmiotu, np. skórzany pancerz. Wyświetli nam się lista przedmiotów. Klikamy cena, by ujrzeć najtańszy przedmiot z danego rodzaju. Następnie wystawiamy nasz troszkę taniej ( ja w przedmiotach wystawiam około 10 złota taniej, o ile cena nie jest mniejsza niż 150). Po zarobieniu pieniędzy z przedmiotów i z jedzenia możemy pogłębić nasze zyski i w domy aukcyjnym możemy licytować oprócz itemów na 1lv. także amulety, pierścionki, itemy na wyższy lv.. Ale nie wszystkie, bym polecał:
1) 1 poziom: wszystko + amulety pierścienie, przyspieszacze( flaszki), bonusy, jedzenie, żołnierz,
2) 2 poziom: wszystko,
3) 3 poziom: wszystko,
4) 4 poziom: trójząb(UWAGA! nie pomylić go z trójzębem na 5 lv.), skórzane rękawice, miedziane bandaże,
5) 5 poziom: żelazny naramiennik
6) 6 poziom: czasami zbroję łańcuchową
7) 7 poziom: czasami pawęż (mało razy), bandaże z mocnej skóry (czasami), zbroję płytową (czasami).
Czasy aukcji:
1) długi - czas 2:00
2 średni - czas 2:00
3) krótki - czas 1:30
4)bardzo krótki - czas 0:30 (+ - około 10s)
lub
1) długi - czas losowy, ale mniejszy od 2:00
2)średni - czas 2:00
krótki - czas 1:30
bardzo krótki - czas 0:30 (+ - około 10s)

Kilka uwag:
1) czynności opisane w tym tekście wykonujemy codziennie,
2) robimy opisane czynności wykonujemy na obu kontach,
3) pamiętamy o qestach i stajni
4) nie przeznaczamy całej kasy na aukcje, tj. zostawiamy sobie troszkę w razie, gdyby nas przebito,
5) wystawianie flaszek:
rynek-> przyspieszacze( wybór z listy)-> klikamy cena-> wystawiamy całą partią tak jak jedzenie,
6) wystawianie żołnierzy:
cena jaką od razu będzie razy 10: np. za miecz wilka komputer wpuszcza od razu 27 golda, a my dodajemy 0,
7) wystawianie bonusów:
rynek-> bonusy( wybór z listy)-> klikamy cena-> odszukujemy proszki/szlifki/mechanizmy, które mamy sprzedać i wystawiamy troszkę taniej ( podobnie jak w jedzeniu, tylko nie partią),
8) najwięcej itemów 1. lv., amuletów, pierścieni jest w niezbędniku najemnika

Trening:
Na coś pieniądze idą oprócz kupowania przedmiotów na handel. I tu zaczyna się trening. Pakujemy w charyzmę( spotkałam się z graczem, który trenował budowę i inteligencję, penie na ct i lochy, ale tego nie polecam). Początkowo ceny są małe potem rosną bardzo szybko. Musimy więc wchodzić częściej i więcej kupować i wystawiać. Nie zniechęcajcie się jeśli potem, np. będziecie zbierali 2 dni na 1 stat. Nie dajcie się zwieść tanim cenom statystyk innych. Ustalmy sobie ile chcemy wbić charyzmy ( ja mam ustalone do 65), a gdy wykonamy założenia możemy pakować inne statystyki:
1) charyzma
2) jeśli mamy dalej 1 lv. proponuję następujące rozwiązanie
* jeśli szykujemy się na ct (circus turma) proponuję budowę, jest tania
* jeśli normalna arena ( w mniejszym stopniu ct i lochy) siła, która jest droga)
3) zwinność(tania)/ władanie (drogie), jeśli mam y już 2lv. + lub wypełniliśmy poprzednie statystyki( zamierzenia)
4) *inteligencja(jeśli ktoś nie szykuje się być medykiem w lochach lu w ct proponuję max. 25).
Wiele osób pyta ile trzeba mieć poszczególnych statystyk. Ja proponuję tak
1) siła 45-55
2) wb (władanie bronią) 50-70
3) zręczność 65-85
4) charyzma 45-65
5) inteligencja <25
Pytacie dlaczego na początek charyzma, a nie np. zręczność, która jest tania i efektowna. Więc mając charyzmę nie nabiją wam lv. inne osoby, będziecie przegrywać (co dobrze dla handlarza) i długo będziecie handlarzami:))!

Kilka uwag:
1) nie przeznaczajcie całej kasy na trening, czyli nie zostawiajcie sobie zero kasy
2) nie obrażajcie innych graczy, nie zaniżajcie cen

Paczkowanie:
Paczkowanie jest to sposób chowania złota. W tej czynności bardzo pomocna jest gildii. Więc na czy to polega? Więc chodzi o trzymanie złota w paczkach ( dlatego wyjmujemy je, gdy jest nam potrzebne). A co jeśli mamy wyjęte np. 1,5 k i boimy się je stracić? Robimy tak( paczkujemy):
1) gildia-> administracja-> napisz wiadomość
treść(przykładowa):
Mógłby ktoś mi dać paczkę na 1,2k?
2) czekamy na odpowiedź
3) dostajemy wiadomość typu:
rg( już tłumaczę: rynek gildii)
lub
rynek
4) gildia-> rynek gildii-> szukamy itemka, kosztującego 1,2k i go kupujemy
5) wyjmujemy z paczki i idziemy na rynek gildii i wystawiamy go (za cenę 1,2k lub 1,2k + opłata za wystawienie, to zależy od gildii)
6) gildia-> administracja-> napisz wiadomość
treść:
odstawiona
7) po chwili przyjdzie nam paczka i wiadomość, że sprzedaliśmy przedmiot za 1.2k

Kilka uwag:
1) nigdy nie proście paczek na całe swoje pieniądze, np. macie 3k to poproście o paczkę na 2,7k
2) kasa leży w paczce przez 7 dni, potem znika
3) był to jedynie przykład( paczka może być na dowolną sumę)

Gildia:
Po co dwa konta? To jest właśni powód- gildia. Na np. s.3 dostajemy się do lepszej gildii. Na s.4 nie mamy gildii więc piszmy do jakieś lepszej, powołując się na konto na s.3 i przedstawiamy siebie. Mamy większe szanse na dostanie się do lepszej gildii. Żeby nie było, że ktoś pomyśli, że konta na s.3 i s.4 należą do innych graczy najlepiej nazwać się tak samo i mieć taki sam lub bardzo podobny opis

Kilka uwag:
1) nie brać pod uwagę miejsca w rankingu lecz poziom rozbudowy poziomu treningowego, aktywności graczy i ich doświadczenie
2) sprawdzić jakie są składki
3) robić dużo by awansować na wyższą rangę( najczęściej zaczynam z rangą tj. test, kandydat, okres próbny przez co możemy pierwsi odpaść z gildii)
4) prośmy, żeby od nas kupowali przedmioty na rynku

Cóż to chyba tyle. Wkrótce zacznę opracowywać następny TUT, oraz otworzę e-maila na pytania w odnoście moich poradników.
Mam nadzieję, że komuś pomogłem i mi podziękuje +(link). Proszę o komentarze i ocenę.

Miłej gry i pozdrowienia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.klasa2011.pun.pl www.warzywko.pun.pl www.manager-ekstraklasa.pun.pl www.khorinis-liferp.pun.pl www.zlobek46.pun.pl